JAK TWORZYĆ PASJONUJĄCE PREZENTACJE

JAK TWORZYĆ PASJONUJĄCE PREZENTACJE

JAK TWORZYĆ PASJONUJĄCE PREZENTACJE

Kiedy na początku XX wieku Dale Carnegie jezdził po całych Stanach Zjednoczonych ucząc ludzi wystąpień publicznych a Frank Begger stawał się mistrzem sprzedaży który do dziś jest wzorem na szkoleniach z psychologii sprzedaży i gdy nie było jeszcze ani Power Pointa ani tym bardziej smartfonów.

Frank Begger sam zdradza że podstawą tych sukcesów były wizualizacje, uczył się ich na szkoleniach Dale’a , z tym że Carnegie wymagał coś więcej, jak sam wspomina Begger :
W pewnym momencie Dale rzucił krzesłem w ścianę pytając mnie, Panie Begger czy Pana interesuje to o czym Pan mówi

– Ależ oczywiście

– To dlaczego w tym nie ma ani krztyny pasji

Dziś czasy się zmieniły, w obecnych czasach powszechnej popularności video wizualizacja nawet tak głęboka obejmująca zarówno pytania, mimika rozmówcy i jego emocje to zdecydowanie za mało, w XXI wieku wizualizacja jest przeprowadzana poprzez filmy , Bert Decker zajmujący się kursami wystąpień publicznych sam przyznaje jak wiele osób jest zdziwionych po obejrzeniu pierwszego nagrania swojego kursowego przemówienia, że zupełnie nie zdają sobie sprawy że wyglądają tak mdle, sami stwierdzają : Jejku teraz nie dziwie się że ludzie podczas mojego wystąpienia byli tacy znudzeni. A ja byłem przekonany że to wystąpienie było fantastyczne.

Tak, merytorycznie było dobre ale pod względem wrażenia mowy ciała było mało inspirujące mówiąc delikatnie, pamiętam jak promowałem książkę trenerki Wioletty Zdziarskiej, napisała super książkę o rozwoju osobistym, spokojnie – zupełnie inna niż moja, raczej w formie takich rad w pigułce, świetnie uporządkowanej i dokładnie wypunktowanych porad.

Zachęciłem Wiolę by nagrała film 10 minutowy promujący książkę i opublikowała na You Tube, rzeczywiście taki film powstał a stworzył go jej Syn, Wiola wyszła na tym filmie pięknie, elegancka, pewna siebie i uśmiechnięta Kobieta, zabrakło tylko jednego elementu przyciągającego uwagę EPU i pasji, tak jakby książka i jej treść była czymś codziennym, a nie wyjątową rzeczą, skarbem który odmieni twoje życie.

Lubię oglądać filmy Klaudii Pingot, jest tak naturalna i gdy ogląda się te filmy widać że nie mowi nam tylko mówi do nas tak jak Przyjaciel w najlepszym pubie, zawsze przypomina mi to pewną trenerkę nazwijmy ją Elą której my pośrednicy ubezpieczeniowi jedliśmy z ręki, każdy gest, każde słowo było dla Nas istotne, nigdy wcześniej ani nigdy później nie widziałem tak błyskotliwego przemówienia, jeśli chodzi o gestykulację równie dobrą ma tylko Tony Robbins.

Dlaczego tak mało trenerów może osiągnąć ten poziom, jak Pani Ela czy Klaudia Pingot, Pani Ela była jedną z najlepszych trenerek w branży, jak nam mówiono Hestia nie mogła sobie pozwolić by zaprosić ją ponownie ponieważ była zbyt droga, jak nam tłumaczono.

Pani Ela prowidziła wykłady prawie codziennie, zawsze kończące się burzą oklasków, trudno o większą motywację i budowanie pewności siebie jak setka osób wdzięcznych za pasjonujący wykład, trudno o większą motywację jak sala pełna braw i telefony z prośbą o prelekcje. Tacy trenerzy nie przekazują wiedzy, przekazują coś więcej swoją pasję, przekazują je całą swoją osobowością.

Guy Kawasaki mówił że niektóre wystąpienia wygłasza setki razy i za każdym razem jest ono lepsze od poprzedniego i to jest właśnie sekret pasjonujących wystąpień, często występuje nawet dwa lub trzy razy dziennie.

Klaudia Pingot nie tylko występuje na maratonach szkolen ale również prawie codziennie nagrywa film, oczywiście nie wszystkie trafiają na jej kanał, lecz tylko te które są na odpowiednim poziomie.

Trudno więc się dziwić że film Wioli nie mógł konkurować ze słynnymi You Tuberkami, Jarosław Zych który wyglosił setki fantastycznych przemówień przy ogromnej publiczności, zdradził że na scenie czuje się o wiele lepiej, zna się bowiem wrażenia publiczności, tutaj zostaje jedynie czat.

Jednak, czy jest możliwa odwrotna sytuacja, dzięki filmom dobrze przygotować się do występu na scenie na której zasiadła 10 tysięczna możliwość, takie zadanie amerykańska stacja ABC postawiła przed Bertem Deckerem, a osobą którą wybrano do eksperymentu metamorfozy była16 letnia nieśmiała nastolatka Tanya, czas określony eksperyment to dwa tygodnie.

Czy mu się udało i jakich technik użył by przekształcić nieśmiałą Tanyę w prawdziwego mówcę publicznego, opowiem Ci w najnowszym Newsleterze i na łamach miesięcznika dla trenerów Number One.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *